Eğitime Koşar Adım

K A Y D I R

Eğitime Koşar Adım

Ahmet Uysal… TEGV'in gönüllüsü ve ilham veren bağışçısı olarak 2017’de Kuzey Kutbu’nda maraton koşan ilk Türk olarak sesini bütün Türkiye’ye duyurdu. Uysal, TEGV Pervari Öğrenim Birimi’ndeki çocuklarımızın eğitim masraflarını karşılamak üzere koştu ve maraton sonunda hedeflediği rakamın da üzerine çıkarak 1600 çocuğumuzun nitelikli eğitim desteği alabilmesi için gereken miktarı topladı. Şimdi yeni ve iyilik dolu bir başka projeyle tekrar aramızda!

Ahmet Uysal, çocuklarımızı eğitim ile kucaklayabilmek için Türkiye’yi boydan boya adımlayacak. Tam tamına 46 gün boyunca Anadolu’yu Artvin’den Muğla’ya kat edecek. Geçtiği yerlerde TEGV’in eğitim ışığıyla parlayacağı yepyeni hikâyeler ve anılar bırakacak. Aynı zamanda sosyal medya takipçilerinden destek olmasını isteyerek ihtiyaç sahibi çocuklarımızın eğitimle aydınlanması için bağış toplayacak. Uysal, bu özverili, sıcak ve yorucu çalışmasının sonunda 5 bin çocuğumuzun nitelikli eğitim desteği almasını hedefliyor.
Siz de bu site aracılığı ile Ahmet Uysal’ın iyilik dolu dünyasına #EğitimeKoşarAdım destek olun, adımlarınızı eğitim için atın!

KAYDIR

Kutup Koşusu &
Pervari Ziyareti

Uysal, TEGV’nin Pervari’deki eğitim faaliyetlerinin bir yıllık masrafını karşılamak için koşacağını sosyal medya hesaplarından duyurdu. Amacı vakfın Pervari’deki biriminin 800 çocuğu kapsayan bir yıllık eğitim faaliyetinin masrafını karşılamaktı. ‘Kuzey Kutbu’nda koşan ilk Türk’ unvanını da aldığı bu koşuyla bir değil iki yıllık masrafı karşılamaya yeten 181 bin lira bağış topladı.

Ardından Siirt Pervari Öğrenim Birimimizi ziyaret ederek çocuklarımızla buluştu!

Ahmet Uysal Kimdir?


Ahmet H. Uysal 1972 de Adana da doğdu. İlkoğrenimini İsmet İnonu İlkokulunda, Liseyi İstanbul Amerikan Robert Kolejinde okudu. İTÜ İnşaat Mühendisliği üzerine Boston College da Finans Yuksek Lisansı yaptı. Bir süre Amerikada mühendis olarak çalıştıktan sonra Türkiye'ye döndü. 2000 yılından bugüne İstanbulda yaşıyor, bir kaç değişik sektörde girişimci olarak yatırımlar yapıyor. Evli ve iki çocuk babası. Hayalleri, çocuk sevgisi ve eğitim sevdası onu TEGV ile tanıştırdı. TEGV bayrağını Siirt Pervari birimi için ilk Türk katılımcı olarak Kuzey Kutbuna taşıdı ve Kuzey Kutbu Maratonunu koştu.
Nisan 2018 de Anadoluyu eğitim aşkına Artvin'den Göcek'e koşacak.

Haritadan izleyin

Gün: 03.10.2022 Saat: 01:14:26
Rakım: 873 m.Sıcaklık: 14.92°C
Rüzgar Hızı: 1.69Toplam Km.: 1645

Destekleyin

Bağışlarınız ile destek verebilirsiniz.

Siz de bu koşu sırasında iyi dileklerinizi Ahmet Uysal'a tezahürat göndererek iletebilirsiniz.

#EğitimeKoşarAdım hashtagi ile sosyal medya da paylaşım yapabilirsiniz.

Destekçiler

 
Katkılarından dolayı tüm bireysel bağışçılarımıza teşekkür ederiz.
 
Takipte kalın
1970
1980
1990
2000
2010
Teşekkürler

En iyi deneyim için ekranı genişletin!
En iyi deneyim için tarayıcınızı güncelleyin.